Soli pa solim Jūs kļūstat par profesionāli krūts barošanā
Krūts barošana ir visdabīgākais uzturs Jūsu bērnam. Tāpat kā pareiza elpošana dzemdību laikā, pareiza mazuļa likšana pie krūts ir jāiemācās. Ja neesat pārliecināts, par zīdīšanas jautājumiem, izmantojiet vecmātes, patronāžas māsas vai ārsta pakalpojumus mājās.Vecmāte, patronāžas māsa vai ārsts ir speciāli apmācīti, lai palīdzētu Jums ar zīdīšanas problēmām. Pirmajās desmit dienā pēc mazuļa dzimšanas, Jums ir tiesības prasīt palīdzību mājās.
- Vienmēr pieliekat bērnu pie krūts, kad viņš ir izsalcis. Tas būs signāls Jūsu piena dziedzeriem ražot vairāk piena. Tā piena daudzums atbildīs Jūsu bērna vajadzībām.
- Izvēlieties ērtu un klusu vietu, kur Jūs varat barot bērnu netraucēti ar krūti.
- Noliekat mazuļa galviņu uz rokas locītavas un roku salieciet, bet ķermeni uz apakšdelma. Tava roka aptver mazuļa dibenu. Ar brīvo roku satveriet krūti – īkšķi novietojat virs, pārējos pirkstus zem krūts areolas. Pieliekat mazuli pie krūts un sekojiet līdzi, lai bērniņa deguns paliek brīvs.
- Pareiza pielikšana pie krūts ir ļoti svarīga: maigi pavelciet ar krūts galu pa mazuļa lūpām, kamēr mazulis atver muti. Pārliecinieties, ka mazulis nav saņēmis tikai krūts galu – no tā krūts gali var kļūt sāpīgi. Mazulim ir jāsaņem krūts gals ar areolu. Tikai tā mazulis var kārtīgi zīst un Jūs izvairīsieties no krūts galu traumām.
- Sākumā dodiet Jūsu mazulim vienu krūti iztukšot, jo pēdējais piens ir ļoti vērtīgs - tas satur daudz tauku. Šis augstās kaloritātes piens ne tikai nodrošina ar neaizvietojamām aminoskābēm, bet arī ļoti labi baro mazuli. Pēc tam vienmēr pieliec mazuli pie otras krūts un ļaujiet viņam dzert, cik viņš grib. Nākamajā barošanas reizē sākat ar to krūti, kuru beidzāt barot. Tas veicina piena veidošanos.
- Lai noņemtu bērnu no krūts ielieciet pirkstu starp bērna muti un krūts galu, tā samazināsiet sūkšanas spiedienu un bērnu būs viegli noņemt no krūts.
- Neraizējieties, ja Jums uzreiz nesanāk barot bērnu. Jūs un Jūsu bērns – vienīgā un neatkārtojamā komanda pasaulē. Un tāpat kā jebkurai komandai Jums ir nepieciešams patrenēties, lai sasniegtu savu mērķi. Tāpēc dodiet sev un savam ķermenim laiku un saglabājiet mieru. Jūsu pediatrs vai ģimenes ārsts labprāt Jums palīdzēs ar padomu un atbalstu.