Kad mazuļi smaida…
… vecāki jūt, kā viņu sirds izkūst – un bezmiega naktis un nogurdinošā ikdienas rutīna pēkšņi šķiet to vērta. Mazuļa pirmais smaids ir ļoti gaidīts notikums un patiesi īpašs moments. Pat ja mazuļa pirmie mēģinājumi smaidīt var būt neapzināti, brīži, kad mēs domājam, ka redzam smaidu mazuļa sejā, ir aizkustinoši.
Refleksu smaids
Smaids, ko redzam jaundzimušā sejā pirmo dzīves nedēļu laikā, ir refleksu smaids, ko izraisa instinktīvs muskuļu sasprindzinājums, kas liek izskatīties tā, ka mazulis nedaudz smaida. Tas pārsvarā notiek, kad jaundzimušais ir aizmidzis. Ja Jums paveiksies, Jūs varēsiet novērot šo izpausmi kādā no ultraskaņas attēliem pat vēl pirms dzimšanas.
Sociālais smaids
Nepastāv stingru noteikumu par to, kad mazulis sāks smaidīt apzināti. Daudzi mazuļi sāks “apzināti” smaidīt, ietverot procesā arī acis, kad būs aptuveni piecas nedēļas veci. No šī brīža viņi starojoši atbildēs ikvienam, kurš pret viņiem izturēsies draudzīgi.
Īpašais smaids
Mazuļa īpašais smaids parasti tiek rezervēts viņu vecākiem vai saujiņai citu cilvēku, kurus viņi labi pazīst. Vairums mazuļu sāk izrādīt savus īpašos smaidus aptuveni piecu mēnešu vecumā. Šie smaidi ir īpaši ekspresīvi un priecīgi. Jūsu mazulis tagad atpazīst Jūsu un savu galveno aprūpētāju sejas un īpaši reaģē.
Nav nepieciešams mācīt mazuli, kā smaidīt – smaidīšana ir iedzimta spēja, kas attīstīsies pati par sevi. Jūs arī nevarēsiet piespiest smaidīt. Kaut arī smieklīgas sejas, kutināšana un smieklīgas spēles palīdzēs, Jūs saņemsiet smaidu no mazuļa tikai, ja viņam tiešām patiks tas, ko viņš redz! Patiesībā šis godīgums padara bērna smieklus par vienu no nenovērtējamākajām lietām dzīvē, ko par naudu vienkārši nevar nopirkt.