HiPP iepirkšanās ceļvedis Eiropā
Vecāki ar mazuļiem un nedaudz vecākiem bērniem ceļo visapkārt Eiropai – vai tie būtu brīvdienu ceļojumi, jauna darba dēļ vai iknedēļas iepirkšanās tuvākajā ES valstī. Lai palīdzētu viņiem orientēties mūsu starptautiskajā HiPP produktu klāstā, ES iepirkšanās ceļvedī esam apkopojuši pašu svarīgāko informāciju par Eiropas Savienībā pārdotajiem HiPP produktiem.
Vecāki uz HiPP var paļauties vienmēr: HiPP produkti vienmēr atbilst mūsu stingrajām kvalitātes un drošības prasībām neatkarīgi no jūsu atrašanās vietas. Tas ir mūsu solījums jums!
Kas jāņem vērā, lietojot HiPP produktus, kas iegādāti citā ES valstī?
Uz visām mūsu HiPP produktu etiķetēm varat atrast sekojošo informāciju:
1. Produkta nosaukumu
2. Ieteicamo barošanas vecumu
3. Galveno sastāvdaļu attēlojumu (uz visu piebarojumu etiķetēm)
4. Informācija par produkta īpašajām iezīmēm
(Ikonu attēli)
Ja šīs četras lietas sakrīt ar to, kas redzams uz HiPP produkta, kuru izmantojat mājās, varat būt drošs, ka to sastāvs ir vienāds.
5. Ja kāda no šīm četrām lietām nesakrīt, iesakām apskatīt sastāvdaļu sarakstu. Lūdzu, pārliecinieties, vai produkts ir piemērots jūsu bērnam.
6. Ja jums ir kādi jautājumi par mūsu produktiem, sazinieties ar HiPP pārstāvjiem attiecīgajā valstī. Kontaktinformāciju varat atrast uz attiecīgās etiķetes.
Burciņas, trauciņi un tūbiņas – vai to receptes ir vienādas?
Dažādiem iepakojuma veidiem, kā piemēram, burciņām, trauciņi un tūbiņas, ir jāatbilst dažādām ražošanas un pildīšanas procesa prasībām. Tāpēc var būt dažādas receptes.
Ja jūsu bērna iecienītākais produkts pieejams citā ES valstī pieejams citā iepakojumā, lūdzu, pārbaudiet sastāvdaļu sarakstu pirms barošanas.
Ja jums ir kādi jautājumi par mūsu produktiem, sazinieties ar HiPP pārstāvjiem attiecīgajā valstī. Kontaktinformāciju varat atrast uz attiecīgās etiķetes.
Sastāvdaļu sarakstā manāmas nelielas atšķirības, lai gan produkts izskatās tāpat. Kāpēc tā?
ES likumi regulē to, kā uz iepakojuma jānorāda produkta sastāvdaļas.
Taču atsevišķas ES valstis šos noteikumus interpretē citādi. Mums ir jāievēro šīs vietējās likumu interpretācijas, dažādās valstīs piedāvājot produktus ar vienādu recepti.
Kādas atšķirības var būt sastāvdaļu sarakstos?
Dažāds sastāvdaļu daudzums (procentuāli)
Saskaņā ar ES likumu noteiktu sastāvdaļu skaits jānorāda procentos. Tas attiecas uz sastāvdaļām, kas izceltas produkta nosaukumā vai attēlos uz etiķetes.
Dažās valstīs šo likumu izprot citādi. Piemēram, dažās valstīs attēloto sastāvdaļu daudzumam jābūt minētam uz etiķetes, taču citās valstīs norāda tikai, viņuprāt, nozīmīgākās sastāvdaļas.
Šīs dažādības sastāvdaļu sarakstos neietekmē produkta kvalitāti, jo recepte ir identiska.
Atšķirīga terminoloģija sastāvdaļu sarakstā
Uz etiķetēm atšķiras arī dažādu vitamīnu un minerālvielu terminoloģija, kas balstīta uz vietējiem likumiem. Dažas valstis pieprasa ļoti tehnisku terminoloģiju, savukārt citas dod priekšroku vispārējiem terminiem. Piemēram, dažas valstis lieto diezgan plaši pazīstamo terminu “vitamīns C”, savukārt citās tā vietā lieto terminu “askorbīnskābe”, ko ne katrs patērētājs pazīst kā sinonīmu terminam “vitamīns C”.
Apkopojot sastāvdaļas sastāvdaļu sarakstā
Dažās valstīs ļoti svarīgs ir skaidrs un kodolīgs sastāvdaļu saraksts. Viena no prasībām ir sastāvdaļu nosaukšana vienā terminā un sarindošana iekavās, piemēram, vitamīni (vitamīns A, niacīns, vitamīns E …). Citas valstis vēlas visas sastāvdaļas uzskaitīt atsevišķi un dilstošā secībā atbilstoši to daudzumam, piemēram, vitamīns A, …, niacīns, …,.
HiPP ir vienmēr aktuāls
HiPP produktus bieži pārbaudīti un pārskatīti. Iemesla tam ir:
- jauni zinātniski atklājumi;
- jaunas juridiskās prasības;
- mainīgas patērētāju prasības.
Tiklīdz jaunie/pielāgotie produkti tiks laisti klajā, tie uz laiku varētu būt ES tirgū vienlaikus ar iepriekšējām to versijām.
Ja jums ir kādi jautājumi par mūsu produktiem, sazinieties ar HiPP pārstāvjiem attiecīgajā valstī. Kontaktinformāciju varat atrast uz attiecīgās etiķetes.
Kas jāzina, iegādājoties HiPP piebarojumu ES valstīs?
Produkti visās ES valstīs ir principā identiski tiem, kurus iegādājies mājās. Protams, mēs ņemam vērā nacionālos uztura ieteikumus vai paradumus, kas nozīmē, ka ir iespējams pamanīt nelielas atšķirības.
Dažādi barošanas vecumi vienam un tam pašam produktam
Lūdzu, ņemiet vērā, ka produkta, kuru parasti iegādājaties mājās, ieteicamais barošanas vecums citā ES valstī var atšķirties. Apskatiet sastāvdaļu sarakstu, lai noskaidrotu, vai produkts atbilst tam, ko iegādājaties mājās.
Ja jums ir kādi jautājumi par mūsu produktiem, sazinieties ar HiPP pārstāvjiem attiecīgajā valstī. Kontaktinformāciju varat atrast uz attiecīgās etiķetes.
Tas pats produkts, bet cits izmērs
Tā kā ēšanas paradumi katrā valstī atšķiras, mūsu HiPP burciņas pieejamas dažādos izmēros. Lai gan deserts pēc katras maltītes dažās valstīs ir kā tradīcija, citās valstīs tiek pasniegts tikai pamatēdiens. Piedāvājot dažādu izmēru burciņas, varam pielāgoties dažādiem ēšanas paradumiem.
Vērtīgas augu eļļas HiPP pamatēdienu burciņās
Lai būtu droši, ka visi mazuļi un mazi bērni nepiesātinātās taukskābes saņem pietiekamā daudzumā, mēs pametēdieniem burciņā pievienojam tik daudz augu eļļas, cik ieteikuši uztura zinātnieki. Izsakoties matemātiski, šie dažādie burciņu izmēri var procentuāli būt dažāda apjoma. Taču tas neietekmē produkta kvalitāti.
Kas jāzina, iegādājoties mākslīgos piena maisījumus ES valstīs?
Runājot par mākslīgajiem piena maisījumiem, katrā ES valstī ēdināšanas ieteikumi ievērojami atšķiras. Ja pērkat pārtiku ārpus savas mītnes valsts, iesakām rūpīgi izpētīt iepakojuma informāciju, jo pagatavošanas un ēdināšanas norādījumi dažādās valstīs var atšķirties.
Ja jums ir kādi jautājumi par mūsu produktiem, sazinieties ar HiPP pārstāvjiem attiecīgajā valstī. Kontaktinformāciju varat atrast uz attiecīgās etiķetes.
PRE, 1., 2., 3., 4., Growing-up Milk un Junior – kam tie domāti?
Mākslīgos piena maisījumus – PRE, 1., 2., 3., 4., Growing-up Milk or Junior – attiecīgajā kategorijā iedala valsts. Šo kategoriju varat atrast HiPP piena maisījumu iepakojuma priekšpusē.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka šīs kategorijas vai posmi var būt iedalīti citos barošanas vecumos, nekā jūsu valstī.
1. un PRE kategorijas mākslīgais piena maisījums domāts mazuļiem. Šos piena maisījumus jūsu mazulis var dzert no dzimšanas.
Vairāk informācijas par 2., 3., 4., Growing-up Milk un Junior kategorijas piena maisījumu ieteicamo barošanas vecumu varat uzzināt iepakojuma priekšpusē.
Par cieti mākslīgajos piena maisījumos
Piena maisījumiem pievieno cieti, lai masu padarītu krēmīgāku. Tādās valstīs kā Vācija vai Austrija mēs cieti pievienojam 1. kategorijas piena maisījumam, kā arī maisījumiem, kas paredzēti mazuļiem virs sešiem mēnešiem.
Mēs arī uzskaitām cieti kā vienu no HiPP piena maisījumu sastāvdaļām. Turklāt jūs varat izlasīt precīzu cietes saturu uzturvērtības informācijā, kas redzama uz iepakojuma. Cieti nesaturošus piena maisījumus var viegli atšķirt no tiem, kas satur cieti, jo uz to iepakojuma ir norādīts “tikai laktoze”.
Sagatavošanas rokasgrāmata nosaka mūsu HiPP COMBIOTIC® mākslīgo piena maisījumu sastāvu
Mūsu HiPP COMBIOTIC® mākslīgajos piena maisījumos ietilpst rūpīgi atlasītas sastāvdaļas, kā arī unikāla vērtīgo uzturvielu kombinācija, kas iedvesmojusi daba. Starp šīm īpašajām sastāvdaļām ir dabīga pienskābe, kas sākotnēji iegūta no mātes piena.
Dažas ES valstis piena maisījumu pagatavošanai iesaka pievienot 70° C karstu ūdeni. Šajās valstīs mēs produktiem nepievienojam pienskābi, jo karstā ūdenī tā tiek deaktivizēta.
HiPP piena maisījumiem, kas satur pienskābi, iepakojama priekšpušē tas tiek norādīts. To iekļaujam arī sastāvdaļu sarakstā.
Ja jums ir kādi jautājumi par mūsu produktiem, sazinieties ar HiPP pārstāvjiem attiecīgajā valstī. Kontaktinformāciju varat atrast uz attiecīgās etiķetes.