Vai ir nepieciešams bērnu barot arī naktīs?
Katram bērnam ir savs individuāls miega un ēšanas ritms un vajadzība pēc tā. Zīdaiņiem pirmajā dzīves nedēļā nav vēl izstrādājusies dienas un nakts sajūta. Mazulis vēl nav pieradis ilgāku laiku būt neēdis. Mātes puncī mazulis izsalkumu varēja remdēt jabkurā diennakts laikā. Tādēļ, vismaz pirmajā dzīves nedēļā viņš Jūs modinās arī naktī, lai paēstu.
Ja Jūsu mazulis ēd mākslīgo piena maisījumu, varat kopā ar savu partneri pārmaiņus celties, lai atvieglotu nakts barošanu. Ir iespējams arī piena maisījumu uztaisīt uz nakti un uzglabāt ledusskapī (no +4 °C līdz +6 °C cieši aizvērtu ne ilgāk kā 48 h).
Pēc trīs mēnešu vecuma mazulis var ilgāku laiku iztikt bez ēšanas, tāpēc nakts miers būs ilgāks kā dienā. Otrajā dzīves pusgadā mazulis var izgulēt visu nakti bez pamošanās naktī, jo šajā vecumā bada un sāta sajūta veselam bērnam būs dienas laikā.
Pirms došanās gulēt piena putra
Kā pēdējo maltīti pirms došanās gulēt vajadzētu piena purtru, jo tā ir sātīgāka par krūts pienu/mākslīgo piena maisījumu. HiPP piena putra ir viegli pagatavojama-tai jāpievieno tikai ūdens, vai varat lietot jau gatavās piena putras HiPP „Ar labu nakti”. Sākumā ieviešot piebarojumu mazais ir jāmāca ēst no karotītes un ēdienam ir jābūt pietiekami biezam.
Atradiniet no ēšanas naktī
Nakts maltīte bērnam var kļūt par ieradumu no kura viņš nelabprāt atsakās. Ja bērns naktī mostas, lai paēstu, mēģiniet viņam dot nesaldinātu tēju vai ūdeni, noteikti nepiedāvājiet ēdienu. Nakts maltīte traucē veselīgam miegam, kā arī var bojāt bērna pirmos zobus, jo pēc ēšanas tie paliek netīrīti. Pārtraukt nakts barošanu, protams, prasa laiku un pacietību, bet ar neatlaidību Jūs sasniegsiet mērķi.